Zelený čaj chráni pred rakovinou zažívacieho traktu

Podľa ďalšej štúdie uskutočnenej v Číne, zelený čaj nám môže ponúknuť riešenie (alebo prinajmešom časť riešenia) v prevencii pred rakovinou zažívacieho traktu. Staršie ženy boli pozorované z hľadiska konzumácie zeleného čaju a druhu rakoviny. Vedci zistili, že u žien, ktoré pili zelený čaj pravidelne, bolo nebezpečenstvo výskytu rakoviny hrubého čreva, hltanu a žalúdka o niečo nižšie.

Autor: Elizabeth Renter ~ Zdroj: Naturalsociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap]ýskumníci sledovali takmer 70,000 čínskych žien po určitú dobu. Tie, ktoré pili viac ako 3 šálky zeleného čaju denne, boli považované za pravidelného konzumenta. U týchto žien bolo nebezpečenstvo výskytu rakoviny zažívacieho traktu o 14% nižšie.

Vedecký pracovník Dr. Wei Theng upozornil na fakt, že štúdia sa nezakladá na vzťahu “príčina a následok“. Vedci, ktorí zaznamenávali iba fakty týkajúce sa stravy, pohybu a anamnéz povedali, že je nemožné zaznamenávať všetko.

V podstate, vo vedeckom experimente je ťažké izolovať efekty len jedného jedla. Ľudia jedia rôzne druhy jedál, môžu mať rôzne životné návyky alebo môžu užívať rôzne lieky.

Spánok tých, ktorí pijú zelený čaj by vlastne mohol byť lepší ako tých, ktorí ten zelený čaj nepijú alebo ich spánok je jednoducho lepší preto, lebo sa viac starajú o seba.

Jednako, toto nieje prvá ani posledná štúdia, ktorá skúma účinky zeleného čaju.

Je tu veľká šanca, že ľudia, ktorí pijú zelený čaj sa aj o seba lepšie starajú. A tak, zatiaľ čo si nemôžme byť istý, že ich zdravie je lepšie vďaka zelenému čaju a nie jednoducho preto, že sa všeobecne starajú o seba lepšie, nevieme ani povedať, že zelený čaj (či priamo alebo nepriamo) môže zlepšiť ich zdravie.

Zelený čaj obsahuje EGCG (Epigallocatechin gallate) silný antioxidant, o ktorom platí presvedčenie, že chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi a toxínmi.

Tak isto sa verí, že zelený čaj je to, čo by mohlo byť kľúčom k elixíru dlhovekosti a že disponuje schopnostami, ktoré pomáhajú v prevencii pred rakovinou.

EGCG je to, čo by mohlo mať veľký význam pri zastavení alebo dokonca zvrátení rakoviny už pri jej vypuknutí. Štúdia, o ktorej sme hovorili minulé leto ukázala, že extrakt zo zeleného čaju dokázal zmenšiť zväčšujúci sa rakovinový výrastok na lymfe o 50%.

Okrem toho, zelený čaj dokáže pomáhať pri chudnutí, chráni kožu pred poškodením a dokonca chráni telo pred chrípkou. Začnite využívať výhody zeleného čaju pitím len niekoľkých šálok za týždeň.

[/columns]


Súvisiace články

Komentáre

  1. Igor
  2. Janka

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.