Zastavte vypadávanie vlasov prírodnou cestou

Asi vás neprekvapí, že moderná strava je poriadne nezdravá – obsahuje vysoké množstvo škodlivých tukov, cukry, ťažké živočíšne bielkoviny spoločne s mliečnymi. Všetky tieto potraviny prispievajú k vypadávaniu vlasov. Chemické šampóny pritom nijako nepomáhajú. Je tu však nádej. Vylepšením stravy, pridaním niekoľkých doplnkov a správneho šampónu môžete svojej hlave navrátiť bohatú hrivu.

Autor: Carolanne Wright ~ Zdroj: NaturalNews.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]H[/dropcap]oci by mnohí súvislosť medzi stravou a vypadávaním vlasov nehľadali, väzba medzi nimi je veľmi silná. Tradičná čínska medicína verí, že hlavným vinníkom ubúdania vlasov je nadmerná spotreba cukru. Dokonca aj nadmerná spotreba ovocia môže prispieť k rednutiu vlasov. Toto mohli pozorovať ľudia, ktorí prešli na surovú stravu. Rovnako tak prispieva k plešateniu nadbytok živočíšnych bielkovín, nezdravých tukov a prekyslený organizmus.

Pre zdravé vlasy je dôležitý dostatok jódu. Problémy s vlasmi môžete mať v prípade zlej funkčnosti štítnej žľazy aj dehydratácie. Pre silné a lesklé vlasy je treba prijímať komplexnú stravu, bohatú na zeleninu, zdravé oleje ako kokosový a olivový, orechy, semená, bobule alebo morské riasy.

Nezabúdajte určite na ľanové a chia semená, ktoré sú významným zdrojom esenciálnych mastných kyselín.

Zamerajte sa na doplnky stravy – vitamíny B (najmä biotín), zinok, železo a vápnik. Taktiež je dôležité inhibovať hormón DHT, ktorý pochádza z testosterónu. Prírodné produkty, ktoré DHT blokujú, sú Saw Palmetto, žihľava dvojdomá, zelený čaj, tekvicový olej či extrakt Pygeum.

Oslabovať vlasy môže aj samotná voda – na vine sú dve chemické látky, chlór a fluorid, ktoré rozbíjajú a upchávajú folikuly a tých potom ubúda. Pre zdravé vlasy je teda vhodné mať na sprche vhodný filter, ktorý tieto toxíny odbúra.

Rovnako tak si dajte pozor aj na šampóny. Sú plnené tvrdými čistiacimi prostriedkami a prísadami, ktoré vlasom škodia. Aj keď sú použité prírodné značky, pretože aj tie ničia prirodzenú ochranu vlasov. Vaše vlasy budú krásne po jednoduchom a cenovo dostupnom riešení – jedlej sóde a octe.

Vlasy umyjú, nijako ich nepoškodia a dodajú lesk. Je treba zmiešať jednu polievkovú lyžicu prášku na jednu šálku vody v plastovej fľaši. Dobre pretrepte a aplikujte ku korienkom, masírujte minútu či dve. Potom dobre opláchnite. Teraz prichádza na rad ocot, zmiešajte štvrtinu šálky bieleho alebo jablčného octu s jednou šálkou vody. Ocot vaše vlasy upokojí a rozžiari. Polejte zmesou vlasy tak, aby sa nedostala do tváre alebo do očí. Dôkladne opláchnite vodou.[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.