Vlašské orechy plné antioxidantov

Ak chcete zlepšiť svoje zdravie pomocou protirakovinových antioxidantov, potom siahnite po vlašských orieškoch. Zistilo sa, vlašské orechy sú superhrdinami vo svete orechov-minimálne, čo sa týka množstva antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom.

Autor: Mike Barrett ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap]prezentácii American Chemical Society profesor chémie na Scranton University Joe Vinson tvrdí, že gram vlašských orechov obsahuje takmer 70 jednotiek polyfenolov, čo je forma antioxidantov – to je viac než v akomkoľvek inom druhu orechov, ktoré Vinson testoval. Polyfenoly boli tiež 15-krát silnejšie ako tie z iných zdrojov.

28 gramov vlašských orechov má viac antioxidantov, než súčet všetkých antioxidantov, ktoré priemerný človek príjme z ovocia a zeleniny.
~ Dr. Joe Vinson

Nenúti ľudí, aby nahradili jablká a špenát (ktoré tiež obsahujú vysoké úrovne antioxidantov) hŕstkou vlašských orechov, ale oplatí sa použiť vlašské orechy – môže si ich každý dovoliť zaradiť do svojej stravy. Orechy by mali tvoriť iba 8% dennej dávky antioxidantov.

Mnoho ľudí sa vyhýba orechom kvôli vysokým kalóriám a tuku, ale experti tvrdia, že nenasýtené tuky z orechov nie sú tak nebezpečné pre srdce ako nasýtené tuky v mäse a mliečnych produktoch. Orechy obsahujú málo sacharidov, čo znamená, že môžu hrať veľkú úlohu vo vyváženej strave pre chudnutie a môžu pomáhať potlačiť hlad.

Ak nie ste fanúšikom vlašských orechov, môžete získať polyfenoly z iných orechov. Tu je zoznam orechov od najvyššieho po najnižší obsah antioxidantov podľa Vinsona:

  • para orechy
  • pistácie
  • pekanové orechy
  • mandle
  • arašidy
  • makadamové orechy

Tieto výsledky ešte neboli potvrdené inými výskumníkmi, ale naznačujú, že vlašské orechy môžu byť dobrým zdrojom zdravých antioxidantov.

Hŕstka vlašských orechov obsahuje takmer dvakrát toľko antioxidantov, než má hŕstka iných druhov orechov. Ale ľudia ich bohužiaľ toľko nejedia. Táto štúdia naznačuje, že by konzumenti mali jesť viac orechov ako súčasť ich zdravej stravy.
~ Dr. Joe Vinson

[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?