Vitamín D vyvoláva prirodzenú imunitnú odpoveď proti tuberkulóze

Štúdia publikovaná v časopise Science Translational Medicine naznačuje, že nie je nutné nechať sa očkovať proti tuberkulóze, ak si udržujete vysokú hladinu vitamínu D. Výskumníci zistili, že prítomnosť minimálnej adekvátnej hladiny vitamínu D spôsobuje to, že vlastný imunitný systém tela prirodzene vyvolá imunitnú odpoveď proti tejto chorobe, bez potreby liekov alebo chemických zásahov.

Autor: Jonathan Benson ~ Zdroj: NaturalNews.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]M[/dropcap]ario Fabri, ktorý pracuje na dermatologickom oddelení Univerzity v Kolíne v Nemecku, skúmal účinky vitamínu D na imunitu počas svojho pôsobenia na Kalifornskej univerzite v Los Angeles. Objavil, že vitamín D je rozhodujúci pre T-lymfocyty, ktoré sú prvou záchranou proti útočiacej chorobe, pretože produkujú proteín menom interferón. A pri interferóne sa zistilo, že priamo napáda baktérie tuberkulózy a bráni jej zabývaniu sa.

V priebehu storočí sa vitamín D skutočne používa na liečbu tuberkulózy. ~ Mario Fabri

Pričom odkazuje na starú prax dávania pacientov s tuberkulózou na miesto so slnečným svitom, ako súčasť ich liečby.

Naše zistenia naznačujú, že zvýšenie hladiny vitamínu D prostredníctvom výživových doplnkov môže zlepšiť imunitnú odozvu na infekcie, ako je napríklad tuberkulóza. ~ Mario Fabri

Fabriho štúdia tiež zistila, že vitamín D je nevyhnutný pre imunitný systém na produkciu katelicidínu – antimikrobiálneho peptidu, ktorý rovnako ako interferóny, poskytuje človeku a iným cicavcom ochranu proti bakteriálnym infekciám. Inými slovami – vitamín D vybavuje telo nástrojmi na prevenciu infekcií, bez potreby liekov na báze antibiotík.

V čase, keď vznikajú rezistentné formy TBC, je pochopenie toho, ako zvýšiť prirodzenú imunitu vitamínom D, veľmi užitočné.
~ Barry Bloom, bývalý dekan Harvardskej školy verejného zdravia

A čo je ešte lepšie, je to, že interferóny nebojujú len proti tuberkulóze. O týchto látkach sa vie, že vykazujú imunitnú odpoveď na všetky druhy vírusov, baktérií, parazitov a dokonca aj na nádorové bunky, čo znamená, že pomáhajú predísť mnohým ďalším chorobám, vrátane tuberkulózy.[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?