Optimizmus znižuje riziko mŕtvice a zlepšuje zdravie

Určite je vám dôverne známe, že zdravý postoj k životu je skvelý liek. Bohužiaľ, len veľmi málo ľudí si uvedomuje v akej synchronizácii myseľ a telo v skutočnosti sú. Smiech vám môže okamžite navodiť lepší pocit rovnako ako pozitívny postoj vám môže výrazne pomôcť zlepšiť vaše zdravie.

Autor: Susan Patterson ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap] skutočnosti, optimistický prístup k životu môže zabrániť rozvoju všetkých druhov fyzických ochorení. Podľa jednej štúdie, optimizmus vás môže uchrániť pred mŕtvicou.

Viac ako 6000 dospelých ľudí vo veku 50 a viac posudzovali svoju úroveň optimizmu na škále 16-tich bodov. Výsledky sa následne upravovali podľa veku a každý bod na stupnici predstavoval o 9 percent nižšie riziko cievnej mozgovej príhody. Štúdia zistila, že vzťah medzi optimizmom a znižovaním rizika cievnej mozgovej príhody je veľmi silný.

Aj keď faktory ako je pohlavie, krvný tlak, choroby, index telesnej hmotnosti, fajčenie, pitie a fyzická aktivita ovplyvnili výsledky do značnej miery, vzťah medzi postojom k životu a znižovaním rizika cievnej mozgovej príhody bol veľmi jasný.

Optimistickí ľudia

Optimistickí ľudia využívajú pozitívne myslenie na riešenie zložitých problémov v ich živote, či veľkých alebo malých a funguje to. Tí s optimistickým postojom majú všeobecne zvýšenú odolnosť proti ochoreniam ako je nádcha, nižšiu mieru výskytu depresii, menej stresu a majú viac energie. Podľa najnovšej štúdie, táto koncepcia dokonca platí aj v starobe.

Štúdia zverejnená v Psychosomatic Medicine hovorí, že seniori môžu sami prispieť k zníženiu, ba dokonca zvráteniu zdravotných rizík vďaka svoju pozitívnemu prístupu, ktorý si budú udržiavať aj napriek narastajúcim zdravotným problémom.

Všeobecne panuje myšlienka, že optimisti sa vedia lepšie vyrovnávať so stresom a úzkosťou – dvoma dôležitými faktormi vplývajúcimi na kvalitu zdravia. Predchádzajúce štúdie ukázali, že optimistickí ľudia majú lepší imunitný systém a zdravšie srdce ako tí pesimistickí.

Zmeňte svoj postoj

Zdá sa, že eliminovanie rizika výskytu mŕtvice a ďalších vážnych zdravotných problémov môže byť rovnako jednoduché ako úprava vlastných postojov. Jednoduché pozitívne myšlienky po celý deň môžu slúžiť ako užitočná pripomienka významu pozitívneho stavu mysle. Koniec koncov, nemôžeme vždy kontrolovať, čo sa nám stane, ale môžeme vždy kontrolovať ako budeme reagovať na to, čo sa stane.

[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.