Ochorenie ďasien je spájané s poruchou erekcie

Parodontálne ochorenie (ochorenie ďasien) postihuje veľké množstvo ľudí všetkých vrstiev spoločnosti. Stále viac a viac zisťujeme, že ochorenie ďasien môže pochádzať z celkového zlého zdravotného stavu. Štúdia ukázala, že ochorenie ďasien by mohlo dokonca spôsobiť poruchy erekcie.

Autor: Elizabeth Renter ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]P[/dropcap]odľa výskumníkov, ochorenie ďasien u potkanov bolo spojené s poruchou sexuálnych funkcií. A nie je to prvá štúdia, ktorá to dokazuje. Ďalší zistili, že u mužov, ktorí bojujú s poruchou erekcie je aj väčšia pravdepodobnosť výskytu ochorenia ďasien, ako u tých, ktorí s touto poruchou nebojujú.

Identifikácia a liečba parodontitídy u pacientov s ale aj bez poruchy erekcie môže zlepšiť ich sexuálne zdravie
~ Luzhou Medical College

Ale samozrejme ani jeden výskum sa nezaobíde bez kritiky. „V žiadnom prípade si nemyslím, že vaše ďasná sú spojené s vaším penisom,“ povedal jeden z tých kritikov, Dr. Andrew Kramer, expert na poruchy erekcie v medicínskom centre univerzity v Maryland. Ale to, čo by si títo kritici mali uvedomiť je, že všetko v našom tele je navzájom prepojené takými spôsobmi, o ktorých doteraz nevieme.

Dokonca aj východná medicína uznáva napríklad potenciálne prepojenie rôznych častí tela so zdravím pečene.

Dr. Andrew Kramer poukazuje na fakt, že skôr než začneme kresliť priamu čiaru z ďasien do sexuálneho zdravia si musíme uvedomiť, že ochorenie ďasien môže indikovať náš celkový zlý zdravotný stav a jeho liečba by mohla viesť k liečbe erektilnej dysfunkcie. Konkrétne, parodontitída bola spojená so zvýšeným rizikom srdcových ochorení a zápalov – dvoma uznávanými spoluúčastníci na ED.

Či je to prepojenie priame alebo nepriame, ďalšie štúdie vytvorili podobné sporné prepojenie medzi ochorením ďasien a určitými typmi rakoviny.

Takže čo je riešením? Samozrejme byť zdravý a udržiavať si správnu ústnu hygienu. Zdravé telo má zdravé ďasná a aj dobré sexuálne zdravie a nízke riziko výskytu rakoviny. Začnite si pravidelne umývať zuby a používať dentálnu niť.

A prečo neskúsiť prepláchnutie olejom na podporu zdravia ústnej dutiny. Prepláchnutie olejom má svoj pôvod v ajurvédskej medicíne a zahŕňa peniaci olej, ktorý odstráňuje nečistoty a podporuje zdravie úst a celkový zdravotný stav.

Sezam, slnečnica a kokosový olej sú vhodné na preplachovanie. Výsledky sa dostavia len vtedy keď to budete robiť každý deň pred čistením zubov a na lačný žalúdok. Nechajte pôsobiť peniaci olej v ústach 15 minút. Zdravé ústa môžu viesť k zdravému sexuálnemu životu.

Starajte sa o svoje zuby vo všetkých smeroch, ale tiež jedzte zdravú stravu s vysokým obsahom ovocia a zeleniny a taktiež pravidelne cvičte.

[/columns]

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.