Nedostatok spánku znižuje u mužov sexuálny apetít

Nedostatok adekvátneho spánku spôsobuje rad závažných komplikácií, vrátane toho, čo niektoré štúdie označujú ako slabý sexuálny apetít u mužov. Zdá sa, že nepravidelný spánok má za následok nižšiu hladinu testosterónu a následne nižší sexuálny apetít.

Autor: Susan Patterson ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]O[/dropcap]dborníci z oblasti zdravia uvádzajú, že nižšie hladiny testosterónu brzdia nielen libido, ale môžu tiež viesť k slabej reprodukcii, k redukcii svalovej hmoty, k strate kostnej hustoty, k únave a nedostatku koncentrácie.

Metabolický syndróm, ktorý môže zvýšiť riziko cievnej mozgovej príhody, ochorenia srdca a diabetesu typu 2 je tiež spojený so zníženou hladinou testosterónu.

Už jeden týždeň nedostatočného spánku môže znížiť produkciu testosterónu. Vskutku, redukcia testosterónu je podobná starnutiu o 10 až 15 rokov. Spánok je nevyhnutný pre oddych a revitalizáciu.

Bez nedostatočného množstva spánku naše telo nedokáže fungovať na plné obrátky. Bola uskutočnená štúdia, v ktorej bol spánok mužov s priemerným vekom okolo 24 rokov zredukovaný na menej ako 5 hodín za noc a v ktorej bolo následne preukázané aký vplyv to malo na hladinu testosterónu – tá sa prepadla o 10 až 15%.

Doprajte si viac spánku

Vytvorením si jednotnej rutiny spánku si pomôžete regulovať váš spánok. Napríklad: ísť spat a prebudiť sa v rovnakú hodinu každý deň pomôže vášmu telu sa prispôsobiť na rutinu pravidelného spánku. To môže síce chvíľu trvať, ale pevná vôľa je veľmi dôležitá.

Cvičenie, dostatok čerstvého vzduchu, zdravá životospráva a techniky pre riadenie stresu sú tiež kritickými faktormi pri regulácii spánku a produkcii testosterónu. Cieľom je kvalitný spánok v rozsahu 7-8 hodín každú noc.

A samozrejmé je aj odstrániť elektroniku zo spálne a spať v tmavej a dostatočne ventilovanej miestnosti. Dokonca spánok pri zapnutom svetle môže spôsobovať problémy akými su napríklad depresie.
[/columns]

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.