Marihuana ničí nádorové bunky

Vďaka dostupným výsledkom štúdie z roku 2006, ktorá preukazuje, že konope skutočne znižuje počet nádorových buniek, sa teraz môžu používatelia lekárskej marihuany cítiť ešte lepšie.

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]O[/dropcap]vzťahu medzi marihuanou a rakovinou sa vždy diskutovalo, ale s použitím špeciálne vytvoreného oleja vyrobeného z púčikov rastliny Cannabis sativa vedci potvrdili, že rastlinná primárna psychoaktívna chemická látka tetrahydrocannabinol (THC) ničí akékoľvek malígne rakovinové bunkové bujnenie u niekoľkých pacientov.

Podrobnosti o marihuane a prevencii rakoviny nie sú presne známe, ale ďalšie rozsiahlejšie testovanie odhalí presne to, čo môže byť príčinou liečivých účinkov tohto zázračného lieku.

V roku 2006 tím lekárskych výskumníkov vykonal štúdiu na Virgínskej univerzite (Virginia Commonwealth University), konkrétne na Oddelení farmakológie a toxikológie (Pharmacology and Toxicology department), na pacientoch s leukémiou. Výskumníci v podstate uviedli, že keď dlhšiu dobu každý deň užívali konopný olej, zvrátili tak rast rakoviny a to bez vedľajších účinkov. Zvyčajne keď vojde pacient s leukémiou do nemocnice, kvôli hospitalizácii a liečbe, tak je mu predpísaná rozsiahla liečba chemoterapiou, obvykle spojená s radiačnou liečbou.

Namiesto toho, aby lekári zvážili možnosť liečby pomocou marihuany, predpíšu neefektívnu a tiež nebezpečnú chemoterapiu. Na druhej strane konope, ako sa preukázalo v štúdii, nemá žiadne vedľajšie účinky. Je obzvlášť bezpečné a účinné, pokiaľ je podávané v čistom prostredí vo forme oleja.

V posledných desaťročiach boli vykonané aj iné štúdie. Manuel Guzman zo Španielska zistil, že kanabinoidy podstatne brzdia rast nádorov u rôznych laboratórnych zvierat. V štúdii tiež zistil, že ani jedno z týchto testovaných zvierat neprežilo nejaký druh nežiaducich účinkov pozorovaných pri chemoterapii. Je stále jasnejšie, že sa môžete zaobísť bez utrpenia, ktoré je spojené s liečbou rakoviny, a využiť silné a účinné liečivé účinky THC.
[/columns]
Foto: Shutterstock.com

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.