Ľanové semienka – ochrana pred radiáciou a zlepšenie zdravia

Nová štúdia Pearlmanovej školy medicíny na Pennsylvánskej univerzite ukázala, že ľanové semienka sú účinnou ochranou pred rádioaktivitou. Výskumníci zistili, že ochrana dokonca zahŕňa regeneráciu tkaniva vystaveného radiácii.

Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap]ýskum sa zameral na schopnosť ľanových semienok ochrániť pľúcne tkanivo pred vystavením radiácie a ďalej sa zameral na schopnosť opravovať tkanivo poškodené radiáciou. Pre svoju štúdiu vedci použili myši, ale teraz robia klinickú štúdiu na ľuďoch, ktorí sú vystavení radiácii kvôli liečbe rakoviny.

Melpo Christofidou-Solomidou a jeho výskumný tím nakŕmil myši ľanovými semienka – niektoré pred a niektoré po vystavení radiácii. Zistili, že obe skupiny myší prežili smrtiacu dávku radiácie, zatiaľ čo myši nekŕmené ľanovými semienkami zomreli.

Nielenže ľanom kŕmené myši prežili, ale dokonca sa stali zdravšími. Mali vyššiu telesnú hmotnosť a minimum zápalov pľúc, ktoré sú bežné u pacientov s rádioterapiou. Zdá sa, že jediným účelom tejto štúdie je nájsť spôsob, ako by pacienti s rakovinou mohli prežiť radiáciu.

Ale je toho pri radiácii viac, než čo sa týka len liečby rakoviny. Radiácia je všadeprítomná a ovplyvňuje väčšinu z nás, ak nie všetkých, najmä na severnej pologuli. Sme konfrontovaní s únikom radiácie vo Fukušimě, ktorý je horší ako ten v Černobyle.
Potom je tu všetok ten odparený ochudobnený urán zo špeciálnej výzbroje použitej v celom Blízkom východe. Je to tak zlé, že predtým bolo vojnovým zločinom použiť muníciu s ochudobneným uránom. Na severnej pologuli je však problém ochudobneného uránu a Fukušimy neustále aktuálny.

Pred dvoma rokmi bolo objavené, že vystavenie radiácii môže byť kumulatívne. Takže ionizačné žiarenie z lekárskych vyšetrení RTG alebo CT a skenery TSA na letiskách sa pridáva k vyššie uvedeným zdrojom. To všetko prispieva k významnej kumulácii žiarenia.

Vedci dokonca objavili aj ďalšie zdravotné výhody ľanu sú antioxidančné a protizápalové výhody, a tiež bohatý zdroj omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Hovorí sa, že celý tím používa denne ľan.

Z ľanových semienok je možné lisovaním za studena získať ľanový olej, možno ho dať do kapsúl, alebo jesť ľanové semienka priamo. Dr. Johanna Budwig, ktorá vyvinula liečbu rakoviny pomocou základnej stravy s obsahom ľanového oleja s tvarohom, odrádza od používania kapsúl s ľanovým olejom. Dáva prednosť organickému, za studena lisovanému ľanovému oleju vo fľašiach.

Ale jediný spôsob, ako konzumovať surové ľanové semienka, je rozomlieť tieto semienka v mlynčeku na kávu a tento prášok pridať do jedla, vody, alebo ho jednoducho zjesť. Uistite sa, že používate organické semienka ľanu, buď zlaté alebo hnedé.
Kôpka organických ľanových semienok je veľmi lacná. Niektorí odborníci na zdravie odporúčajú aspoň dve polievkové lyžice mletého ľanu denne. Pri dnešnom desivom scenári stálej radiácie je možno múdre dennú dávku zdvojnásobiť. Neexistujú žiadne negatívne vedľajšie účinky konzumácie ľanových semienok.

Rozomleté ​​ľanové semienka by mali byť spotrebované do dvoch hodín od rozomletia, pretože potom veľmi rýchlo strácajú nutričnú hodnotu. Ale kôpka celých ľanových semienok má veľmi dlhú trvanlivosť.
[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?