Kurkuma spomaľuje šírenie rakoviny prsníka

Zaujíma vás, ako poraziť výživou rakovinu? Hlavný prúd lekárskych postupov liečby nádorových ochorení sa ukázal byť neúčinný a nebezpečný, o to viac platí „gram prevencie sa vyrovná kilogramu liečiv“. Zatiaľ čo sa lekári na poli liečby vzdelávajú, čo sa týka farmaceutických liečiv, bolo zistené, že mnohé potraviny sú mocnými zbraňami proti rakovine a zlepšujú celkové zdravie. Kto by si pomyslel, že výživa a stravovacie návyky môžu pomôcť udržať vaše zdravie?

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap]ýskum ukázal, že kurkuma spomaľuje šírenie buniek rakoviny prsníka. Štúdie z Kalifornskej univerzity v San Diegu objavili molekulu menom RANKL. Táto molekula sa nachádza v agresívnych bunkách rakoviny prsníka, čo robí z tejto choroby ešte väčšiu hrozbu. Agresívne bunky spôsobujú to, že sa rakovina prsníka šíri skrz telo a vytvára metastázy. Pacienti s rakovinou prsníka majú tak veľmi často metastázy aj v iných častiach tela – napríklad v pečeni, pľúcach alebo mozgu.

Tieto objavy naznačujú, že ak by bola molekula RANKL blokovaná, tak by sa mohlo zabrániť raným štádiám rakoviny prsníka a zároveň by sa zastavili metastázy. Práve pri kurkumíne bolo zistené, že znižuje expresiu tejto molekuly a tak môže potenciálne spomaliť šírenie rakoviny prsníka.

Samozrejme nejde o jediný prípad boja kurkumínu s rakovinou. Výskumníci z UCLA zistili, že kurkumín (prírodný fenol a hlavná zložka kurkumy) vykazuje rakovinu blokujúce účinky dostatočné na to, aby zastavili rast rakoviny. Navyše sa už predtým vo viac než deviatich štúdiách zistilo, že kurkumín znižuje nádory až o 81% – čo zvyšuje dôveryhodnosť prírodných protinádorových zdravotných výhod kurkumy a kurkumínu.

Podľa peer-reviewed výskumov má kurkumín pozitívny vplyv na viac než 560 ochorení. Zastaviť rakovinu výživou znamená získať znalosti o tom, aké jesť potraviny každý deň, aby sa využili na liečbu alebo prevenciu ochorení. Pokrok ľudstva neustále prebieha, ale mainstreamová medicína sa uberá po temnej ceste. Je čas na to prejsť od závislosti na farmaceutickom priemysle k liečbe a prevencii založenej na výžive.
[/columns]

Zdroj: Naturalsociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

Súvisiace články

Aký je Váš názor?