K vakcínam existujú aj homeopatické alternatívy

Je veľa ľudí, ktorí už dnes mávajú pochybnosti o vhodnosti bežných vakcín pre svoje deti, pre seba alebo svojich zvieracích miláčikov. A preto sa mnohí rozhodujú nepodstupovať vakcinácie a ďalší sa naopak nechajú ovplyvniť „moderným myslením“, ktoré nás má presvedčiť, že mládež je potrebné chrániť pred chorobami. Bezpečná alternatíva by mohla spočívať práve v homeoprofylaxii.

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]P[/dropcap]ozrime sa ale najskôr na situáciu okolo chorôb v detstve. Deti neprichádzajú na svet s vyvinutým imunitným systémom. To, čo nazývame pasívnou imunitou, sa im dostáva len prostredníctvom materského mlieka, ktoré ale nemožno nijako nahradiť.

Je preto smutné, že nie všetci lekári a pôrodné asistentky propagujú dojčenie novorodencov. Niektoré matky navyše mávajú problémy kvôli nevystúpeným bradavkám, alebo je u nich dojčenie sprevádzané bolesťami. Pomerne častá býva tiež mastitída (zápal prsníkovej žľazy).

Pri všetkých problémoch tohto druhu sa ale dá pomôcť, prípadne ich úplne odstrániť – k tomu sa dá tiež využiť vhodná homeopatická liečba.

Ako novorodenci rastú, ich imunitný systém sa začína rozvíjať. A najlepším spôsobom pre jeho prirodzený vývoj je umožniť mu praktické skúsenosti. K tomu je nevyhnutná prítomnosť patogénov – baktérií, vírusov, horúčok a ďalších. Má to istú podobnosť i s výukou jazdy na bicykli. Mnohokrát pri nej musíte spadnúť, než dokážete udržať rovnováhu. A k pádom obvykle patria aj odreté kolená alebo podobné ľahké úrazy.

Všetky takéto problémy majú ale svoje dobré dôvody. Ako postupne imunitný systém dieťaťa zosilňuje, postihuje ho stále menej zdravotných problémov. Je dôležité vedieť, že zdravé dieťa je také, ktoré má fyzickú i mentálnu podporu svojich rodičov a len zriedka ho postihne vážnejšia choroba. U detí, ktoré takéto šťastie nemajú, je tu k dispozícii homeopatická liečba, ktorá dokáže telo podporiť pri riešení takého problému.

Homeopatická liečba nikdy nepôsobí tak, že by potláčala príznaky ochorenia. Účinkuje totiž tak, že podporuje sebaliečivé schopnosti tela a výsledkom býva posilňovanie imunitného systému. Príznaky sú z pohľadu homeopatie vnímané ako dôležité znamenia, ukazujúce, kde je potreba pomoci.

Sú ale rodičia, ktorí sa ťažko zmierujú s čakaním na príznaky choroby u dieťaťa. Chcú mať k dispozícii inú, bezpečnejšiu alternatívu k bežne používaným vakcináciám. Jedna taká už je tu. Volá sa homeoprofylaxia (homeoprophylaxis – HP).

HP využíva choroby ako zdroje pre nápravu. Jej prostredníkom však nie sú fyzické vlastnosti, ale energia, sprevádzajúca chorobu. Keď sa HP podáva ústami, podnecujú sa prirodzené obranné schopnosti tela správnym spôsobom. Každým jednotlivým podávaním sa rieši len jedna choroba – to chráni detský imunitný systém od preťažovania.

HP nemá žiadne vedľajšie účinky. Neobsahuje totiž žiadne toxické alebo nebezpečné zložky. Účinnosť tohto spôsobu preventívnej liečby býva okolo 80%, čo je až nezvyčajne vysoká hodnota v porovnaní s inými postupmi.

Homeopati ale nebývajú jednotní v otázkach nasadenia HP. Podobne ako v iných oblastiach ľudskej činnosti, aj tu existuje viac interpretácií o tom, ako by mala byť homeopatia využívaná. Ak ale už využívate služby homeopata a ste spokojní s výsledkom, je rozumné riadiť sa jeho radami aj v týchto prípadoch.

A ak práve uvažujete o homeopatickej liečbe a nemáte s ňou ešte žiadne skúsenosti, je dôležité, aby ste mali prehľad o tom, čo je dostupné. A hoci váš vybraný homeopat toho vie omnoho viac než vy o zdraví a homeopatii, rozhodnúť sa o svojich deťoch musíte vy sami. Je potrebné, aby ste boli schopní robiť čo najvhodnejšie rozhodnutia v danej chvíli a vedeli zvažovať všetky dostupné informácie.
[/columns]

Zdroj: Naturalnews.com ~ Foto: Shutterstock.com

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.