Dôležitosť užívania probiotík po antibiotikách

Väčšina z nás brala antibiotiká, keď sme sa zbavovali škaredého prechladnutia, ktoré sa zmenilo na sekundárnu bakteriálnu infekciu, alebo ako preventívne opatrenie po operácii či zranení. Berieme tieto silné lieky, pretože nám naši zdravotníci povedali, že musíme. Koniec koncov, kto by chcel riskovať vážnu bakteriálnu infekciu, keď sa tomu môže ľahko vyhnúť?

Autor: John McKiernan ~ Zdroj: NaturalNews.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]A[/dropcap]ntibiotiká sú skvelé v tom, čo robia – zabíjajú baktérie. Ale bohužiaľ nie sú schopné rozlišovať medzi dobrými a zlými baktériami.

Čo vám doktor asi nepovie

V našom tele existuje viac ako 100 biliónov dobrých baktérií, ktoré hrajú dôležitú úlohu v našom celkovom zdraví, najmä pri imunitných funkciách a trávení. Mnoho z týchto baktérií sa zničí liečením antibiotikami a teda musia byť rýchlo doplnené. Najlepším spôsobom, ako na to, je konzumáciou probiotík, ktoré obsahujú živé baktérie, ktoré znovu osídlia črevo.

Len zriedka narazíte na tradičného lekára, ktorý by túto prax zmienil pri predpisovaní antibiotík, avšak pokiaľ po užívaní antibiotík zanedbáte dobré baktérie, riskujete znovu infekciu, pretože váš imunitný systém bude ohrozený. Najlepšie je začať brať probiotiká pri užívaní antibiotík, ale mali by ste počkať aspoň niekoľko hodín po dávke antibiotík, než si vezmete dávku probiotík.

Probiotické potraviny a doplnky

Probiotiká sú v rôznych potravinárskych výrobkoch ako je jogurt a v obzvlášť vysokej koncentrácii sú v kefíre. Ak máte prístup k čerstvému ​​(nepasterizovanému) mlieku, môžete si doma vytvoriť svoj vlastný kefír ktorý vám poskytne obrovské množstvo probiotík. Väčšina ľudí, ktorá nemá prístup k čerstvému ​​mlieku, si môže kúpiť v obchode (pasterizovaný) kefír a jogurt, ktoré stále obsahujú značné množstvo probiotík.

Na trhu teraz tiež existuje mnoho probiotických doplnkov, ale nezabudnite si kúpiť serióznu značku. Niektoré z týchto doplnkov sú bezcenné, pretože neobsahujú žiadne živé baktérie. Určite skontrolujte označenie počtu živých kultúr a rovnako tak to, koľko z nich bude stále nažive, keď výrobok dosiahne dátum spotreby. Pokiaľ výrobok neobsahuje tieto informácie, nekupujte ho.

Prírodné antibiotiká

Môže prísť situácia, kedy je užitie antibiotík nevyhnutné, ale sú dosť často používané bez dostatočnej príčiny, čo nakoniec robí viac škody ako úžitku. Väčšina bakteriálnych infekcií sa dá liečiť prirodzene. Takže keď nabudúce budete prechladnuti, namiesto požiadania lekára o antibiotiká, ktoré väčšina doktorov predpíše bez váhania, skúste najskôr vyliečiť vašu infekciu s týmito mocnými, prírodnými probiotikami, ktoré tiež podporujú celkové zdravie a pohodu:

  • Med manuka (unikátny faktor medu manuka, t.j. UMF 15 + alebo vyšší)
  • Cesnak
  • Právenka latnatá (užitočná najmä pre infekcie horných ciest dýchacích)
  • Vodilka kanadská
  • Echinacea
  • Koloidné striebro

Nemusíte sa báť, že by prírodné antibiotiká zabíjali dobré baktérie vo vašich črevách, pretože na rozdiel od antibiotík na predpis sú schopné zacieliť iba na zlé baktérie. Tieto prírodné prostriedky môžete používať, kedykoľvek ochoriete, ako preventívne opatrenie bez obáv z negatívnych vedľajších účinkov.

[/columns]


Súvisiace články

Komentáre

  1. Peter
  2. Veronika
    • Mária

Aký je Váš názor?