Chemoterapia značne zhoršuje rakovinu

Tím vedcov zisťujúcich, prečo sú nádorové bunky tak odolné, náhodou narazil na oveľa dôležitejší objav. Pri vykonávaní výskumu tím zistil, že chemoterapia vlastne ťažko poškodzuje zdravé bunky a následne u nich spustí uvoľňovanie proteínu, ktorý udržuje a podporuje rast nádoru. A okrem toho dokonca urobí nádory vysoko odolné proti budúcej liečbe.

Autor: Anthony Gucciardi ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]Z[/dropcap]istenia boli zverejnené v časopise Nature Medicine, kde vedci uvádzajú, že nálezy boli „úplne nečakané“. Objavením dôkazov o značnom poškodení DNA pri skúmaní účinkov chemoterapie na tkanivo pochádzajúce od mužov s rakovinou prostaty je spis veľkou fackou do tváre mainstreamových lekárskych organizácií, ktoré po celé roky tlačia chemoterapiu ako jedinú možnosť pre pacientov s rakovinou.

Správa prichádza po tom, čo bola predtým vytlačená podobne aktuálnym výskumom o tom, že drahé lieky proti rakovine nielenže neliečia nádory, ale naopak ich robia horšie. U týchto liekov proti rakovine bolo zistené, že metastázujú nádory a tiež ich po konzumácii masívne zväčšujú. Následkom je, že lieky zabijú pacienta oveľa rýchlejšie.

Vedci vykonávajúci tento výskum tvrdia, že proteín známy ako WNT16B vytvárajúci sa pri chemoterapii predlžuje prežitie nádorových buniek a je dôvodom, prečo chemoterapia v skutočnosti ukončí život rýchlejšie. Spoluautor Peter Nelson z Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattli vysvetľuje:

Keď je WNT16B vylúčený, komunikuje s blízkymi nádorovými bunkami a spôsobuje ich rast, napádanie a hlavne odolanie následnej terapii.
~ Peter Nelson

Tím potom pochválil vyhlásenie vlastnými slovami:

Naše výsledky ukazujú, že reakcia na poškodenie v nezhubných bunkách môže priamo prispieť k zvýšeniu kinetiky rastu nádorov.

Medzitým bolo u neskutočne lacných látok ako je kurkuma a zázvor zhodne zistené, že účinne zmenšujú nádory a bojujú proti šíreniu rakoviny. V zhodnotení 11 štúdií bolo zistené, že použitie kurkumy znižuje veľkosť mozgových nádorov až o 81%. Ďalšie výskumy preukázali, že kurkuma je tiež schopná úplne zastaviť bujnenie nádorových buniek. Jedna žena sa nedávno objavila na mainstreamových titulkoch s odhalením jej víťazstva nad rakovinou, kde bolo hlavným použitým korením kurkuma.

Toto nedávne zistenie vedcov ďalej poukazuje na nedostatok skutočnej vedy za mnohým liečením „starej paradigmy“, nehľadiac na to, čomu by veľa zdravotníkov rado verilo. Skutočnosťou je, že prírodné alternatívy nepotrebujú toľko finančných prostriedkov ako lieky a lekárske zásahy, pretože tam jednoducho nie je žiadny priestor pre zisk. Ak by každý používal kurkumu a vitamín D proti rakovine (ešte lepšie pri prevencii proti rakovine), veľké farmaceutické spoločnosti by boli porazené.
[/columns]


Súvisiace články

Aký je Váš názor?