Ako sa vyhnúť zubnému kazu

Prevencia vzniku zubného kazu je oveľa jednoduchšia a efektívnejšia, než je jeho liečba pomocou plomb, alebo iných stomatologických zákrokov. Navyše vám môže táto prevencia ušetriť značné množstvo finančných prostriedkov. Liečba zubného kazu vás môže stáť stoviek eur, v závislosti na miere poškodenia.
[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]Ak[/dropcap]chcete vedieť, ako zabrániť zubnému kazu cestou, ktorú ponúka príroda (bez chemikálií alebo bežného zubného lekárstva), potom je tu niekoľko tipov:

Konzumujte zásadité potraviny
Zásaditosť je dôležitá pre silné kosti a zdravie. Preto jedzte zásadité potraviny, ktoré pomáhajú prevencii proti zubnému kazu – ide hlavne o ovocie a zeleninu.

Udržujte správnu hladinu kyslosti
Príliš vysoká kyslosť vedie k strate vápnika. Vápnik je nevyhnutný pre zdravé kosti. Vyvarujte sa príliš kyslým jedlám, alebo tým, ktoré obsahujú veľa cukru.

Jedzte surovú zeleninu
Varením zelenina stráca živiny vo svojich bunkách.

Používajte tea tree olej
Aplikovanie tea tree oleja do svojej ústnej dutiny je pre vaše zuby veľmi prospešné. Tea tree olej môže zuby ochrániť pred rastom baktérií, takže sa neobjaví zubný kaz.

Pite veľa vody
Voda je potrebná na produkciu slín. Sliny sú veľmi dôležité, pretože chránia ústa. Obsahujú dôležitý hlien a enzýmy, ktoré pomáhajú pokryť zuby. Bez slín telo horšie rozloží jedlo a tiež nebude schopné vyvážiť hladinu kyslosti v tele.

To sú len niektoré z krokov pre život bez zubného kazu. S týmito krokmi nielenže budete mať zdravšie zuby, ale aj zdravšie telo.
[/columns]

Zdroj: Naturalsociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.