Ako prečistiť telo 4 prirodzenými detoxikačnými metódami

Detoxikácia tela je spôsob, ako sa zbaviť fyzických i duševných toxínov. Ale nemusíte platiť veľké obnosy za prísady do bláznivých čajov alebo doplnky, ani nemusíte držať špeciálnu diétu (za predpokladu, že už jete celé, prirodzené potraviny). Ak chcete vedieť, ako čistiť telo pomocou jednoduchých techník, tu sú 4 detoxikačné metódy, ktoré sú prakticky zadarmo, môžete ich používať každý deň a trvajú len pár minút.

Autor: Elizabeth Renter ~ Zdroj: NaturalSociety.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]O[/dropcap]dporúčame nasledujúce 3 riešenia ako „magické trio“ cenovo dostupných a jednoduchých detoxikačných nástrojov. Tieto tri metódy môžu podporovať „zdravé telo, iskriacu myseľ a vyvážené emócie.“

Dýchajte zhlboka

Je prirodzené a všetci dýchame. Ale vedeli ste, že vedomé dýchanie môže exponenciálne znížiť stres a doručiť životodarný kyslík do všetkých buniek v našom tele? Keď nevenujeme pozornosť nášmu dychu, často využívame len malú kapacitu našich pľúc. Toto povrchné dýchanie môže vytvoriť napätie vo svaloch a prispieva k stresu a únave.

Hlboké dýchanie počas celého dňa uvoľňuje tieto svaly a poskytuje mini meditáciu. Ak hľadáte niečo na očistu vášho tela na viac vedomej úrovni, takto to môžete urobiť.

Keď máte pocit, že sa vám v priebehu dňa zviera hrudník, alebo si len potrebujete oddýchnuť od nepretržitého behu života, zastavte sa a sústreďte sa na svoj dych.

Zhlboka sa nadýchnite, rozťahujte hrudník, keď sa vaše pľúca napĺňajú, potom na pár sekúnd zadržte dych a potom pomaly uvoľnite. Pri vykonávaní týchto cvičení si vizualizujte ozdravujúci kyslík prúdiaci vo vašom tele a omladzujúci vaše bunky.

Masírujte sa kefou

Menej známym spôsobom detoxikácie tela je masáž suchej kože kefou, ako spôsob ľahkej detoxikácie bez straty veľa peňazí či času. Táto metóda stimuluje lymfatický a imunitný systém a zároveň zvyšuje obeh a opadávanie odumretých kožných buniek. Všetko, čo je potrebné, je kefa s prírodnými štetinami a pár chvíľ času. Masírujte suchú pokožku smerom k srdcu. Masírujte nohy, ruky, brucho a ak je to možné, aj chrbát.

Pite veľa tekutín

Najjednoduchší spôsob detoxikácie je pomocou hydratácie. Naše telo potrebuje vodu, naše telo je hlavne voda a táto životodarná tekutina vyplachuje toxíny z tráviacej sústavy – rovnako tak, ako zo všetkých orgánov a buniek tela.

Pitie vody – ako prvá ranná vec – je skvelým spôsobom spláchnutia toxínov nahromadených počas noci. Ale tým nekončite.Pite vodu celý deň, aby ​​vaše telo fungovalo efektívne. Ak máte smäd, čakali ste príliš dlho. Majte vodu stále pri ruke a buďte hydratovaní.

Je dôležité poznamenať, že kvalita vody, ktorú pijeme, je dôležitá. Voda z vodovodu je plná chemikálií a nečistôt. Mali by ste si kúpiť vlastné vysoko kvalitné vodné filtračné zariadenie alebo čistú pramenitú vodu.

Poriadne sa vypoťte

Jeden z najprirodzenejších spôsobov odstraňovania toxínov je potenie. V použití s ďalšími metódami, ako je pitie vody s citrónom alebo šťavou, môže potenie výrazne pomôcť s detoxikáciou. Cvičenie a suchá sauna sú dva skvelé spôsoby, ako vypotiť toxíny. Navyše v kombinácii s potením je dobrá konzumácia niacínu (vitamín B3).

Vaša pokožka sa bude vyplachovať a môžete pocítiť určité nepohodlie, ale niacín pri zvýšenej dávke a niekoľkých dňoch pomôže rozbiť tukové bunky. Hádajte, čo je v tých bunkách? Toxíny. Po tom, čo sa toxíny uvoľnia, sa buď vypotia, alebo sú odstránené močom, či tráviacim traktom.

[/columns]

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.