8 spôsobov ako poraziť „opicu“ prírodnými prostriedkami

Hoci väčšina ľudí počas sviatkov je a pije až do prasknutia, opicu nemá rád nikto. Pokušenie ale čaká doslova za každým rohom a navyše sa opica netýka len tých, ktorí pijú alkohol. Prejedanie sa môže rovnako tak spôsobiť stav, kedy ste v letargii a nemôžete sa ani pohnúť.

Autor: JB Bardot ~ Zdroj: NaturalNews.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]C[/dropcap]elá škála prírodných prostriedkov oplýva schopnosťami, vďaka ktorým tieto problémy vyletia komínom hneď po Santovi.

Mandle

Vyhnite sa opici tým, že zjete 6 – 12 mandlí ešte pred pitím alkoholu. Pôvodní obyvatelia Severnej Ameriky tvrdia, že tak budete chránení pred intoxikáciou.

Voda

Pitie vody je najlepší liek na opicu a jej striedanie s alkoholickým nápojom vám pomôže opici predchádzať. Perlivá voda s trochou citrónu alebo limetky dokáže obstojne nahradiť koktail a zabrániť strate tekutín spojenej s pitím alkoholu. Vypitie pohára alebo dvoch pred spaním zase pomáha predísť dehydratácii.

Banány

Banán vám pomôže doplniť draslík a ďalšie minerály. Hladko sa dostane až do tráviacej sústavy a tým vám poskytne aspoň niečo pevného do žalúdka.

Wasabi

Nielenže je wasabi výbornou pochúťkou, ale táto zelená pasta je tiež známa svojou schopnosťou dokonale odstrániť z tela všetky toxíny. Wasabi stimuluje krvný obeh a podporuje okysličovanie buniek, čím pomáha odstraňovať odpad z tela. Dajte 2 až 4 lyžičky do horúcej vody, aby ste pomohli telu zbaviť sa toxínov cez pokožku, a uľahčili tak opici.

Zázvor

Zázvor je časom preverený liek na žalúdočné nevoľnosti. Najjednoduchší spôsob jeho konzumácie predstavuje zázvorová limonáda, ale musí obsahovať naozajstný zázvor a cukor, a nie umelé sladidlá. Cukor totiž pomáha upokojiť žalúdok a tak je zázvorová limonáda ideálna kombinácia. Zo zázvoru môžete tiež uvariť čaj. Stačí nakrájať niekoľko plátkov z čerstvého zázvorového koreňa a variť ich v štyroch šálkach vody po dobu desiatich minút. Nakoniec odstráňte kúsky zázvoru, pridajte šťavu z polovice citróna a dochuťte medom. Čaju môžete vypiť, koľko len chcete .

Reflexológia

Stimulácia chodidiel je populárna metóda, ktorá prináša úľavu v mnohých situáciách, vrátane opice. Očistite si pečeň a uľavte bolestiam hlavy a ďalším príznakom nadmerného pitia tým, že budete masírovať pečeňovú reflexnú zónu, ktorá sa nachádza na vonkajšej strane pravého chodidla (na pol cesty od malíčka k polovici chodidla).

Nux vomica

Je homeopatické liečivo, ktoré pomáha uľaviť od bolestí hlavy a narušeného trávenia v podobe napríklad grgania, plynatosti alebo nadúvania, ktoré vám spôsobila nadmerná konzumácia jedla a pitia. Granule je potrebné rozpustiť v 120 ml vody a túto dávku opakovať niekoľkokrát za sebou, vždy každú hodinu. Liek je nutné prestať brať, keď sa cítite lepšie, alebo keď symptómy nevymiznú ani po troch dávkach.

Limetka alebo citrón

Limetkový aj citrónový džús pomáhajú dostať telo do rovnováhy, stabilizujú hladinu krvného cukru a upravujú pH. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť ráno po prepitej noci, je pridať 2 kávové lyžičky čerstvej limetkovej alebo citrónovej šťavy do pohára teplej vody. Pridajte lyžičku alebo dve medu a pomaly vypite.

[/columns]

Súvisiace články

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.