10 prirodzených postupov, ktoré podporujú rast vlasov

Zmeny v prísune vitamínov a zmeny v životnom štýle preukázateľne podporujú rast vlasov a redukujú ich vypadávanie. Dobrá výživa hrá významnú úlohu v procese rastu vlasov napriek tomu, že plešatenie je dané geneticky.

Autor: Melanie Grimes ~ Zdroj: NaturalNews.com ~ Foto: Shutterstock.com

[columns autocols=“2″]
[dropcap type=“2″]V[/dropcap]lasové produkty ako sú masky, šampóny a kondicionéry môžu tak isto slúžiť pri prevencii proti vypadávaniu vlasov a obnovovať ich zdravie a vitalitu. Spolu so živinami napomáhajú pri obnovovaní procesu rastu vlasov.

Proteíny podporujú rast vlasov

Vlasy sú tvorené proteínmi a ich nedostatok môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Pri ich nedostatku je potrebné ich dodať do stravy. Proteíny sa náchádzajú v živočíšnych produktoch ako napríklad v mäse a mliečnych výrobkoch alebo v mixe proteínov, ktorý si môžte pripraviť zo srvátky.

Vitamín C je potrebný pre zdravie vlasov

Vitamín C je tak isto zložkou zdravých vlasov. Vysoký obsah vitamínu C nájdeme v citrusových plodoch akými sú napríklad pomaranče a citróny alebo aj v zelenej paprike. Odporúčaná denná dávka je od 1,000 do 3,000 mg.

B Vitamíny podporujú rast vlasov

Biotín a B-komplex sú potrebné pri raste vlasov. B3 pomáha zvyšovať cirkuláciu v pokožke hlavy, čo podporuje rast vlasov. Najlepšou voľbou je užívať doplnok, ktorý obsahuje všetky druhy vitamínu B, nazývaný doplnok stravy B-komplex. Je nevyhnutné, aby všetky druhy vitamínu B boli prítomné v ľudskom organizme a spoločne sa podielali na procese rastu vlasov a redukovali ich vypadávanie.

Železo redukuje vypadávanie vlasov

Minerálne železo tiež zvyšuje cirkuláciu v pokožke hlavy, čím stimuluje rast vlasov. Vysoký obsah železa nájdeme v jedlách akými sú napríklad pečienka, marhuľe a hrozienka.

Pite vodu a podporíte rast vlasov

Stredná časť vlasu sa z jednej štvrtiny skladá z vody. Vaše vlasy zostanú hydratované a zdravé ak dodržíte pitný režim najmenej 4 až 8 šálok vody za deň.

Obmedzením užívania alkoholických nápojov sa spomaľuje proces vypadávania vlasov

Užívaním alkoholických nápojov sa oslabuje proces rastu vlasov. Ak zredukujete alebo aspoň eliminujete prítomnost alkoholu v strave, skvalitníte tým proces rastu vlasov.

Hormóny ovplyvňujú rast vlasov

Hormóny ovplyvňujú produkciu vlasov. So stúpajúcim vekom sa množstvo hormónov v tele znižuje a v dôsledku toho sa spomaľuje proces rastu vlasov. Zvýšenie množstva hormónov v tele môže podporiť ich rast. Dodanie biologicky identických hormónov do tela ženy je jedna z možností, ale v prvom rade je potrebné urobiť presný krvný obraz, aby sa identifikovala proporcionalita rôznych druhov hormónov v tele. Prírodné jedlá tak isto obsahujú niektoré hormóny, ktoré sú prírodzeným zdrojom estrogénu ako napríklad džem z divých rastlín.

Vitamín E podporuje rast vlasov

Vitamín E je ďalšou živinou potrebnou pre rast vlasov. Stimuluje cirkuláciu v pokožke hlavy a je možné ho aplikovať vnútorne alebo priamo do pokožky hlavy.

Fajčenie spôsobuje vypadávanie vlasov

Fajčenie cigariet zužuje prietok krvi v pokožke hlavy a to spôsobuje oslabenie procesu rastu vlasov. Prestaňte fajčiť a pomôžte vašim vlasom rásť.

Vitamín A vyživuje zdravé vlasy

Vitamín A pracuje so syntézou tukov vo vlasových folikulách, čo podnecuje rast vlasov a vďaka tomu sú vlasy vitálne a lesklé. Vitamin A je obsiahnutý vo vajíčkach, v zimnej kapuste, v ovocnej šťave a v mrkve.

[/columns]


Súvisiace články

One Response

  1. Eva

Aký je Váš názor?

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.